REDEX logo  
На першу сторінку укр  рус
Автохімія Redex - Про норму витрати палива і випробування очисників на тяговому стенді

Автохімія Redex - Про норму витрати палива і випробування очисників на тяговому стенді


Версія для друку
Норма витрати палива залежить від використання якісних присадок. Стаття присвячена результатам випробування присадки Redex Petrol Treatment на тяговому стенді: максимальна тяга УАЗівського мотора зросла, зменшилася кількість відкладень у карбюраторі. Завдяки автохімії Redex скорочується норма витрати палива, очищується паливна система й інжектор, за рахунок більш якісного згоряння палива зменшуються шкідливі викиди.

Вибір очисників паливної системи на ринку величезний. Виробники запевняють у ефективності продукту, споживачі піддають ці слова сумніву. Ми вирішили перевірити дієвість одного з найпоширеніших препаратів.

Слава в присадок незавидна — автолюбителі їх побоюються: адже відкладення вимиті з паливного баку й паливопроводів можуть "запороти" двигун. Тому випробувати присадку на іномарці ми не ризикнули й взяли бувалий УАЗ. Піддослідним засобом став Redex Petrol Treatment, що на київських АЗС пропонується за ціною від 5 до 7,5 грн. за невеликий (50мл) флакончик. За твердженням виробника, ця присадка зменшує витрату палива, захищає двигун від корозії й зношування, очищає паливну систему й інжектор, безпечна для каталізатора, за рахунок більш якісного згоряння палива зменшує шкідливі викиди.

Спочатку на тяговому стенді виміряли тягу, що максимально розвивається. На бензині А-76 вона склала 55 кВт. СО холостого ходу — 1,4%, СО максимальної тяги — 6%. Компресія в циліндрах: 7,5; 8,5; 8,5; 9,0 кГс. Візуально, за допомогою ендоскопу, були виявлені множинні відкладення чорного кольору на стінках впускного колектора, явно виражені в місцях зчленування колектора й голівки блоку циліндрів, а на стрижнях і тарілках клапанів — нагар грушоподібної форми, що сильно перекриває прохідні січення.

Після 350 км пробігу (витрачено 50л бензину А-76 і 50мл присадки) були отримані перші результати: чорний нагар у камері згоряння набув по краях глиняно-коричневого відтінку, але стан колектору і клапанів не змінився. А от на стінках дифузорів карбюратора з'явилися явні зміни: смолистих відкладень стало менше й почали проявлятися чисті "доріжки". І що дивно — максимальна тяга виросла до 62 кВт! Схоже, присадка модифікує бензин. Для порівняння: максимальна тяга УАЗівського мотору на бензині А-92 досягла 59 кВт. на А-95 — 64 кВт.

Після другого дня випробувань і 700 км сумарного пробігу (витрачений іще один флакон присадки) тяга, що розвивається, склала 58 кВт. СО холостого ходу знизився до 1%. У першому циліндрі компресія піднялася до 8,5 кГс, а в трьох інших залишилася без змін. Розбирання карбюратора показало, що на дні поплавкової камери сторонні частки відсутні, емульсійні канали чисті, на стінках дифузорів смолистих відкладень практично не залишилося. Вони також зникли й на впускному колекторі, а на впускних клапанах змінили свою форму й зменшилися приблизно наполовину. Також "вимився" нагар на клапанах і днищах поршнів. Отже, препарат виявився "робочим". Правда, наш досвід як і раніше не дозволяє судити про те, як відреагує на присадку тонка система живлення сучасного мотора. Але літньому трудязі-УАЗу від двох флаконів явно покращало...

Автовосток № 41, 2002

Версія для друку