REDEX logo  У результаті забруднення паливних систем двигунів збільшується витрата палива. У статті описано випробування присадки Redex для паливної системи. Тяга двигуна збільшилася, скоротилася витрата палива, зменшилася кількість відкладень у карбюраторі, впускному колекторі, у камерах згоряння. Підтвердилася властивість присадки поліпшувати процес згоряння палива; у результаті витрата палива знижується на 8–12%.

Англійську автомобільну хімію під торговельними марками Redex і Holts знають в Україні досить добре, вона не нова на нашому ринку. Препарати цих брендів уже давно "розкручені" і добре відомі в багатьох регіонах. Більшість сучасних АЗС різних операторів успішно продають Redex - маленькі упаковки цього продукту добре знайомі багатьом водіям. Але сьогодні мова йтиме не про це. Сьогодні хотілося б розповісти про особливості застосування цих препаратів, використовуючи досвід проведених нашою лабораторією споживчих випробувань.

На жаль, сучасний стрімкий життєвий ритм іноді змушує нас їздити до останнього - коли машина вже не заводиться або відмовляється нормально їхати. Часто ми навмисне закриваємо очі на виниклі проблеми - немає часу. Фінал знайомий для багатьох - машина на "приколі" кілька днів, ремонт з'їдає купу грошей. І от у такі моменти нас відвідують думки про те, що за машиною, як і за здоров'ям, потрібно стежити. І кінцевий результат - здоров'я - прямо залежить від наших старань його зберегти.

Основне призначення автохімії полягає саме в тому, щоб надати дієву допомогу в боротьбі за міцне здоров'я й довголіття вашого автомобіля. Ці препарати здатні не тільки попередити виникнення неприємностей, вони досить успішно впораються з багатьма вже існуючими проблемами. Результати тестів на автомобілях і спеціальному устаткуванні є основою наших рекомендацій з використання даних препаратів.

Отже, перша група добавок - присадки в паливну систему. Заливаються в бак безпосередньо при заправленні машини. Ми використали великі упаковки на 250 мл призначені для 3-5 заправлень. Зручно дозувати препарат за допомогою міток, довгий носик пляшки дозволяє відкрити клапан горловини бака, але головне, такий варіант набагато вигідніший за ціною на літр палива в порівнянні з одноразовою упаковкою на 50 мл. Звісно, початкова велика вартість 250 мл упаковки змушує задуматися! Проте, ці витрати з лишком окупаються економією палива. Проведені випробування підтвердили властивість присадки поліпшувати процес згоряння палива, результат - від 8 до 12% чистої економії.

Автомобіль для випробувань був обраний за принципом "чим гірше, тим краще". Двигун запускався дуже погано. Довелося замінити свічі - інтенсивний рудо-іржавий наліт, який не вдалося видалити у піскоструминному агрегаті . Паливний бак ніколи раніше не чистили - для можливості візуального контролю очищення бака присадкою замінили паливний фільтр. Часткове розбирання й звичайний медичний ендоскоп дозволили заглянути усередину двигуна. На стінках колектора множинні відкладення чорного кольору, на стрижнях і тарілках впускних клапанів відкладення грушоподібної форми, що сильно перекривають прохідні січення. У всіх чотирьох циліндрах двигуна присутній рівномірний нагар на днищах поршнів і стінках камер згоряння. Підсумок щодо двигуна такий: експлуатувався на бензині низької якості, вся паливна система в запущеному стані.

Для одержання об'єктивних параметрів провели випробування двигуна на тяговому стенді.

Максимальна тяга - 55кВт; СО холостого ходу - 1,4%; компресія - 7,5 8,5 8,5 9,0 кГс.

Після всіх цих приготувань розпочали, нарешті, випробовування. Автомобіль "намотував" кола по місту, було зроблено дві травки бензином (по 50 л кожна) з додаванням присадки в бак. Після цього ми повторили огляд двигуна й повторно заміряли основні характеристики. Ось те, що ми виявили. Карбюратор - на стінках дифузорів смолисті відкладення практично відсутні, емульсійні канали чисті, на дні поплавкової камери сторонніх часток немає.

Впускний тракт - на стінках колектора відкладень немає, тільки в одному місці їх незначна кількість; лаковосмолисті забруднення на стрижнях впускних клапанів зменшилися приблизно наполовину.

Камери згоряння - нагар на клапанах і днищах поршнів практично відсутній.

Максимальна тяга - 58 кВт; СО холостого ходу - 1,0%; компресія - 8,5; 8,5; 8,5; 9,0 кГс.

Збільшення максимальної тяги було зафіксовано суб'єктивними відчуттями нашого водія - автомобіль став більш жвавим, більш динамічним.

Таким чином, проведений експеримент підтвердив стійкий позитивний ефект від застосування присадки. Процес видалення забруднень відбувався повільно або, як говорять фахівці, м'яко. Поступове вимивання забруднень не привело до засмічення паливного фільтра і будь-яких порушень у роботі двигуна.

Наші висновки: Регулярне застосування препарату позбавить двигун від зашлакованості, увімкне "друге дихання". Застосування присадки не призводить до ніяких негативних ефектів.

Автомир плюс, 2003