REDEX logo  
На першу сторінку укр  рус
Автохімія Redex - Присадки для паливної системи: данина моді чи засіб профілактики?

Автохімія Redex - Присадки для паливної системи: данина моді чи засіб профілактики?


Версія для друку
Стаття присвячена проблемам очищення паливної системи, вирішити які дозволяють якісні присадки. Суперконцентрована присадка у бензин застосовується як профілактичний засіб. Присадка зменшує витрату палива за рахунок поліпшення процесу згоряння, захищає двигун від корозії й зношування, очищує паливну систему, карбюратор (інжектор), безпечна для каталізатора. За результатами випробувань присадка довела свою ефективність.

Лакові відкладення у впускному колекторі й на впускних клапанах; нагар на днищах поршнів і в камері згоряння - це далеко не всі наслідки постійного використання неякісного палива. У підсумку - втрата потужності й зниження ресурсу. Як можна боротися з подібними явищами, ми спробуємо розібратися в рамках даної статті.

Проблеми карбюратора, що засмітився, нагар тощо - ровесники самого двигуна внутрішнього згоряння. Чітких критеріїв, на підставі яких можна було б сказати, що двигун потрібно очищати тоді-то, або при пробігу в N -дцать тисяч кілометрів, як це відбувається, приміром , із заміною мастила або фільтрів, немає. Фахівці й звичайні автолюбителі сходяться на думці, що чистити паливну систему потрібно "у міру необхідності". Якщо робити це часто - з одного боку, точно не промахнешся, зате з іншого боку - прочищення паливної системи навіть на карбюраторному двигуні задоволення не з дешевих, а про інжектор краще й не говорити: накладно може вийти. Якщо не чистити взагалі або чистити рідко – паливна система заб'ється "у найбільш підходящий момент" (на трасі вдалині від міст, у полі), що добряче попсує нерви і завдасть чимало турбот.

Один з "дідівських" способів боротьби з нагаром і відкладеннями у впускному колекторі полягає в заливанні в кожний циліндр через свічкові отвори невеликої кількості суміші ацетону, гасу й моторного мастила. Потім між коромислами клапанів і власне клапанами вставляються проставки, що не дають клапанам закритися. За допомогою заводної рукоятки двигун провертається на 2-3 обороти й залишається на добу. Після такої процедури рекомендувалося залити в бак більш високооктановий бензин, встановити запалювання дещо раніше й на високій швидкості проїхати біля ста кілометрів. Заманливо, правда? Всі бізнесмени кинули свої справи й кинулися "колупатися" у двигуні...

Інший, не менш "геніальний", спосіб очищення полягає в додаванні в бензин деякої кількості нафталіну (за наслідки не ручаємося). За відгуками деяких власників, нагар з камери згоряння дійсно видаляється, тільки є одне "АЛЕ": у холодну погоду не дивуйтеся, якщо нафталін, що міститься у бензині, кристалізується в паливних жиклерах карбюратора або форсунках інжектора. Наслідки очевидні. Крім того, через підвищену температуру горіння паливної суміші можливий перегрів двигуна й прогар поршнів і клапанів.

Тепер від архаїчних методів перейдемо до сучасного. Можна використовувати спеціальні присадки до палива, розроблені фахівцями у своїй області саме для очищення двигуна й паливної системи. У той самий час, незважаючи на використання інноваційних технологій при розробці присадок, у багатьох власників авто вони викликають недовіру. Побоювання прості: присадка для очищення карбюратора (інжектора) очистить відкладення в паливному баку й у паливопроводі, а ці відкладення "намертво" закупорять паливну систему. Перевірити, наскільки справедливі подібні сумніви, ми спробуємо на прикладі добавки в паливо, зробленої в Англії, Redex Petrol Treatment, яка, до речі, пропонується за ціною приблизно 7 грн. Дешево, але наскільки ефективно?

Суперконцентрована присадка в бензин застосовується як профілактичний засіб з розрахунку 1 мл на один літр бензину. За інструкцією, вона зменшує витрату палива за рахунок поліпшення процесу згоряння, захищає двигун від корозії й зношування, очищає паливну систему, карбюратор (інжектор), а також безпечна для каталізатора.

Наскільки правдиві такі обіцянки й наскільки корисна присадка, було перевірено на автомобілі ВАЗ-2108, на якому паливна система ніколи не чистилася, тобто відкладень на стінках бензобаку й паливної системи автомобіля було предостатньо. У підсумку, після того як були витрачені перші 50 літрів бензину із присадкою, з'ясувалося, що паливний фільтр, установлений перед бензонасосом, не засмічений. Тільки на дні стакана-відстійника було виявлено незначний наліт червоно-бурого кольору. Разом з тим, наліт на стінках дифузорів карбюратора значно зменшився. Крім цього, було відзначене збільшення потужності двигуна - присадка дійсно модифікує паливо. І коли були витрачені наступні 50 літрів модифікованого бензину, з'ясувалося, що вміст СО холостого ходу знизився й трохи покращилася компресія в циліндрах.

Розбирання карбюратора показало, що на дні поплавкової камери сторонні частки відсутні, а емульсійні канали чисті. На стінках дифузорів смолистих відкладень практично не було виявлено.

У впускному колекторі рясні до експерименту смолисті залишки також майже повністю зникли. Такий самий ефект був відзначений і в результаті огляду камер згоряння. Рясний нагар, виявлений на клапанах і днищах поршнів до експерименту, після використання 100 літрів модифікованого бензину практично повністю був відсутній. І було не можливо не помітити зміни у витраті палива: вона максимально наблизилася до розрахункової, заводської. Таким чином, присадка довела свою ефективність, очистивши паливну систему й камеру згоряння, причому для цього не довелося витрачати час на те, щоб щось розбирати й чистити самостійно.

Висновок напрошується сам собою: "не такий страшний чорт, як його малюють". Як і в будь-якій справі, позитивний результат може дати тільки щось якісне. У ряді випадків побоювання власників автомобілів відносно присадок до палива дійсно виправдані: дійсно і весь бруд зі дна бензобаку можуть підняти й тому подібне. Але на заправці також в бак можуть залити під видом "95-го" щось незрозуміле. Із присадками - та ж ситуація. Крім того, є ще один дуже важливий фактор, властивий нашій країні, - величезна кількість підробок. Купуйте присадки в надійних постачальників - і проблеми обійдуть Вас стороною. А використання присадок до палива може заощадити чимало грошей, нервів і часу.

Автовосток № 40, 2002

Версія для друку